Бізнес план це

Бізнес план – це основа майбутнього підприємства і не важливо, яке це буде підприємство: салон краси, перукарня, центр зайнятості чи піцерія. Якщо у Вас виникла бізнес ідея, то перше, що потрібно зробити перед втіленням її в життя – це скласти бізнес-план.

Що таке бізнес план

Бізнес план – це основний документ для планування розвитку майбутнього бізнес-проекту, в якому міститься інформація про кошторис, витрати на створення і функціонування об’єкту інвестування, часові рамки окупності затрат та інше. У висновку бізнес-плану повинен бути результат розрахунків, з якого можна зрозуміти чи варто вкладати кошти у втілення даної бізнес ідеї.

В довгостроковому розумінні поняття бізнес план підприємства це планування виробничих та невиробничих затрат, викладених на папері, передбачення проблем при функціонуванні та способи їх вирішення, планова модернізація та розширення чи скорочення послуг і персоналу та інше.

В загальному Вікіпедія пише, що бізнес-план це програма здійснення бізнес-операцій, дій фірми, яка містить відомості про підприємство, товар, його виготовлення, ринок збуту і ефективність, тобто прибуток.

Зі всіма вище та нижче наведеними поняттями бізнес плану можна погодитися – вони доповнюють один одного.

Мета бізнес-плану

Сутність бізнес-планування зводиться до того, щоб розробити і впровадити ряд заходів для забезпечення окупності, ефективності та прибутковості підприємства. Сутність бізнес плану полягає також у тому, щоб динамічно реагувати на зміни, як всередині організації так і на ринку, де вона надає послуги, а також в економіці загалом.

Головна мета бізнес плану це можливість знати плюси і мінуси бізнес ідеї, та управляти своєю фірмою, користуючись планом, як посібником для досягнення її ефективності.

Функції бізнес плану

В загальному можна виділити такі функції бізнес-плану:

  1. Створення та розвиток підприємства, а також модернізація вже діючої фірми
  2. Планування нових напрямків розвитку фірми
  3. Можливість залучення коштів та ресурсів для розвитку підприємства
  4. Залучення інвесторів і партнерів для розвитку бізнесу
  5. Рекламні компанії для залучення клієнтів
  6. Передбачення проблем і аналіз конкурентів на ринку
  7. Розрахунок техніко-економічних показників організації

Таким чином Ви дізналися що таке бізнес план та для чого він служить. Загалом бізнес план потрібен для ефективного розвитку підприємства і це його головна мета. Як написати бізнес-план читайте у статті Як скласти бізнес план.