Бізнес план перукарні в Україні

Всім привіт! Сьогодні я вирішив написати статтю про те як відкрити власну перукарню в Україні, а точніше я підготую бізнес-план перукарні на українській мові.

Багато починаючих підприємців задумавши відкрити свою справу, стикаються з безліччю проблем, однією з яких є просте незнання бізнес-процесів.

Що робити? Куди звернутися? Скільки потрібно грошей для бізнесу? І ще сотні питань які задають відвідувачі мого сайту, які хочуть відкрити перукарню. Так що давайте знайдемо відповіді на ці питання і пройдемо весь шлях від реєстрації перукарні до просування її на ринку послуг.

Як відкрити перукарню в Україні

Почнемо ми природно з офіційної реєстрації бізнесу.

Реєстрація перукарні

Як я вже писав в інших своїх статтях, для малого бізнесу є дві основні форми власності - це ТОВ та ВП. В даному випадку цілком достатньо зареєструвати своє ВП.

Для початку бізнесу з надання перукарських послуг необхідно буде вибрати такий вигляд діяльності, як надання послуг перукарнями та салонами краси.

Наступним пунктом бізнес-плану буде вибір оподаткування для своєї перукарні.

Оподаткування перукарні

Що стосується вибору оподаткування для малого бізнесу до якого безсумнівно належить перукарня, то тут я б з усього вибору зупинився на єдиному соціальному внеску.

Розмір податку буде залежати від кількості перукарів які будуть у Вас працювати. Якщо у Вас буде багато перукарів 10 і більше то тоді є сенс розглянути інші системи оподаткування, якщо менше то ЄСВ підійде найкращим чином.

Печатка і розрахунковий рахунок для перукарні

Зазвичай в бізнес-планах я рекомендую всім підприємцям відкривати свій розрахунковий рахунок і купувати печатку, але перукарня відноситься до рідкісного виключення в бізнесі, де розрахунковий рахунок і печатка просто не потрібні.

Єдине для чого може знадобитися розрахунковий рахунок, так це для закупівлі обладнання для своєї перукарні і оплати податків, але це все можна зробити і не маючи розрахункового рахунку.

Безготівкових операцій у Вас не буде, організації співпрацювати теж не будуть. Так що відкриття розрахункового рахунку втрачає свою актуальність.

Але якщо Вам захочеться його відкрити, то ніхто Вам не заважає, просто нагадаю, що ведення розрахункового рахунку теж коштує грошей і Вам доведеться оплачувати щомісячне обслуговування.

Мабуть єдине чим може в перукарні стати корисний розрахунковий рахунок, так це підключенням платіжного терміналу, щоб люди могли розраховуватися за надані їм послуги з пластикових карт.

Місце для відкриття перукарні

При виборі місця для відкриття перукарні необхідно відштовхуватися від кількості робочих місць які Ви запланували. Саме від кількості працівників залежатиме розмір площі яку Ви будете орендувати або набувати у власність для відкриття перукарні.

Місце має бути просторим, щоб відвідувачі не відчували себе дискомфортно. Мінімально на одного перукаря має припадати 6 кв. м площі.

При виборі місця для перукарні та складанні бізнес плану врахуйте, що є деякі обмеження:

  1. Перукарню не можна розміщувати в підвальних та напівпідвальних приміщеннях.
  2. У перукарні повинні бути побутові та інші підсобні приміщення.
  3. Обов'язково повинні бути інженерні системи, підводка води і каналізації.
  4. Так само має бути власна система вентиляції.
  5. У перукарні не можна обклеювати стіни паперовими шпалерами.
  6. При відкритті перукарні необхідне узгодження з СЕС і пожежними.

Для відкриття перукарні не обов'язково вибирати місце в центрі, можна її відкрити і в спальному районі. Зверніть увагу, щоб в мікрорайоні де Ви зібралися відкриватися не було конкурентів (в ідеалі) або їх кількість була по мінімальна.

Відкривши свою перукарню Ви в будь-який момент можете її перепрофілювати в повноцінний салон краси. Для цього достатньо розширити список послуг, що надаються (нарощування нігтів, вій і т.д.).

Устаткування для відкриття перукарні

Устаткування для перукарні я б радив купувати тільки іменитих виробників. Є такий гарний вираз "На знаряддях праці не економлять". Гарне якісне обладнання значно знизить тимчасові витрати перукаря на надання послуги.

Для кожного перукаря необхідно обладнати його особисте робоче місце:

  1. Велике дзеркало.
  2. Зручне крісло для відвідувача. Матеріал крісла повинен легко чиститься, для цього відмінно підійде шкіра або більш бюджетний варіант - шкірозамінник.
  3. Мийка для голови.
  4. Пересувна тумба на коліщатках.
  5. Машинка для стрижки, бритви, ножиці і т.д.
  6. Туалетна вода, шампунь і т.д.

Необхідно обладнати ресепшен і місце очікування клієнтів. Місце очікування клієнтів обладнується невеликим диваном, скляним столиком з журналами про моду. Так само можна розмістити плоский телевізор, щоб клієнт не нудьгував.

Так само рекомендую розмістити скляну вітрину з фарбами для волосся. Їх можна тут же продавати відвідувачам, але звертаю увагу, що це вже інший вид діяльності і Вам необхідно відкрити ще й торгівлю (звітувати і платити податки за неї окремо).

Перукарі - головний двигун бізнесу

Ось ми і дійшли до одного з найважливіших моментів цього бізнесу. Якщо Ви хочете щоб Ваш бізнес був успішним, то у Вас повинні працювати тільки професіонали своєї справи.

Як Ви знаєте, перукарі поділяються за наступними категоріями:

  • Перукар чоловічого стрижки.
  • Перукар жіночої стрижки.
  • Перукар-модельєр.

Тут варто звернути увагу саме на фахівців категорії перукар-універсал. Люди цього напрямку з легкістю можуть стригти, як жінок так і чоловіків. Було б не погано якщо у них були сертифікати підвищення кваліфікації - це буде тільки на користь Вашому бізнесу.

Що стосується заробітної плати перукарів, то найкращим варіантом буде відрядна оплата праці 50% / 50%. Для іменитих фахівців у яких безліч різних дипломів, а так само можливо будь-які заохочувальні нагороди за участь в змаганнях перукарів варто таку ставку трохи змінити 40% / 60% (перукаря) або навіть 30% / 70% (перукаря).

Якщо Ваші клієнти будуть задоволені якістю послуг, що надаються, то проблем з клієнтами у Вас не буде.

Так само Ви можете розглянути варіант фіксованої плати перукарем за своє робоче місце (наприклад 5000 - 1000 гривень в місяць) в залежності від розкрученості самої перукарні.

Реклама перукарні

Що стосується реклами для такого бізнесу, як надання перукарських послуг, то варто розглянути такі:

Вивіска. Звичайно у перукарні повинна бути красива вивіска, бажано світиться. Не забувайте, що вивіска - це обличчя будь-якого бізнесу і примітна правильно спланована вивіска може залучити багато випадково проходили повз людей.

Листівки. Обов'язково замовте красиві листівки і розповсюдьте їх по поштових скриньках в 4х найближчих мікрорайонах. Робіть це з періодичністю в 1 тиждень. Листівки кожен раз повинні бути різні.

Назва перукарні. Обов'язково придумайте назву Вашої перукарні - ця назва повинна бути на вивісці і листівках.

Візитки. Зробіть візитки і вкажіть на них 5% -10% знижку за повторні відвідування Вашої перукарні.

Сарафанне радіо. Тут Ви ніяк не можете впливати на нього, крім як своїм професіоналізмом. Задоволені клієнти - це Ваша найкраща реклама, вони принесуть Вам не менше 30% відвідувачів. Так що завжди стежте за якістю. Від перукарів якість послуг яких низька, необхідно відразу позбуватися, так як може спрацювати антиреклама і люди навпаки поширюватимуть про Вас негативні відгуки.

Відривні оголошення. Так само можна обклеїти найближчі мікрорайони простими оголошеннями про надання послуг. Така реклама теж подіє, але в дуже малій кількості.

Як бачите реклама носить тільки локальний характер і направлена на кілька найближчих мікрорайонів, пов'язано це з тим що людина не буде їхати в щойно відкриту перукарню через все місто. Згодом, коли Ви напрацюєте собі задоволених клієнтів, вони без сумніву будуть їхати і на інший кінець міста, знаючи про професіоналізм того чи іншого перукаря.

На цьому з рекламою можна закінчити і перейти до витрат перукарні.

Витрати перукарні згідно бізнес плану

Тепер давайте розглянемо які витрати будуть при відкритті своєї перукарні:

Оренда приміщення. В середньому вартість оренди таких приміщень в районі 200 грн., але все залежить від місця в якому Ви відкриваєте перукарню. Вартість оренди може бути і 100 грн. за кв. м, а може і 500 гривень.

Закупівля обладнання. Закупівля обладнання для 5 перукарських місць обійдеться приблизно в 80000 грн.

Реклама. Щомісяця на рекламу за схемою Яку я написав буде йти не більше 30 000 руб.

Заробітна плата. Як я вказав вище в бізнес плані, найкраще прив'язати зарплату до відсотків від наданих послуг. Але ви можете і взяти на роботу перукарів офіційно. У цьому випадку зарплата перукаря буде  5000 - 10000 грн. (але все таки рекомендую платити відсотки).

Витратні матеріали. У будь-якому випадку доведеться закуповувати необхідні витратні матеріали. Такі витрати складуть 8000 - 10000 гривень.

Доходи перукарні

Відразу скажу що на самому початку діяльності не варто розраховувати на високий дохід і швидше за все бізнес перші кілька місяців буде працювати на нуль. Але в подальшому Ви отримаєте високоприбутковий бізнес.

Дохід перукарні залежить від декількох факторів:

  • Кількості клієнтів. Тут все зрозуміло і просто, чим більше клієнтів - тим більше дохід.
  • Вид послуг, що надаються. Крім звичайних стрижок, так само надаються послуги з фарбування та мелірування волосся і іншим дорогим процедурам. Так само досить висока вартість на весільні стрижки.
  • Вийшовши на середній рівень, перукарня з 5 перукарями може приносити своєму власникові по 50000 гривень в місяць, а може і більше.

Все залежить від грамотно складеного бізнес плану перукарні, а також від Вашого прагнення і того як Ви будете розвивати свій бізнес.