Бізнес план виробництва піноблоків
Вхідний квиток: 70-80 т. грн.
Окупність: 4 міс.
Починається будівельний сезон, виробництво будівельних матеріалів вигідний і швидко окупний бізнес.
Пінобетон, з якого виробляються піноблоки, практично не змінює властивостей з плином часу, не старіє. Це екологічно чистий матеріал, за міцністю не поступається каменю, володіє хорошими тепло- і звукоізоляційними характеристиками, стійкий до впливу вологи і вогню, стабілізує температуру в приміщеннях, коштує не дорого, зручний в монтажі.
Пінобетон складається з цементного розчину і піни, що містить бульбашки повітря, які після застигання створюють ефект пористості. Розчин з цементу, піску і води готується одночасно з розчином з піноутворювача, потім вони перемішуються 3-5 хвилин, отримана суміш заливається в форми або опалубку. Після затвердіння матеріал витримується в автоклаві або природних умовах.
Виготовлення піноблоків у домашніх умовах
Існує також технологія виробництва піноблоків в домашніх умовах своїми руками. Її використовують, коли хочуть заощадити кошти на будівництво будинку. У таких ситуаціях форми збивають з фанери, стелять в них поліетилен і заливають приготовану в бетономішалці суміш. Після застигання ящики розбирають, матеріал залишають до повного висихання. Основна перевага виготовлення блоків з пінобетону своїми руками - можливість вибрати потрібний розмір і форму і замість піску в розчин додати більші фракції, щоб підвищити показники міцності.
Бізнес план виготовлення піноблоків
Виготовлення піноблоків як бізнес - рентабельне і досить прибуткове заняття, так як попит на цей матеріал стає дедалі більше. Однак необхідно все-таки провести аналіз попиту і конкурентності в конкретній місцевості, щоб визначити кількість потенційних покупців і обсяги виробництва існуючих підприємств.
Якщо планується відкрити міні завод по виготовленню блоків, то необхідно придбати спеціальне обладнання для виготовлення піноблоків, орендувати приміщення і створити бізнес план.
Площа приміщення залежить від планованого обсягу виробництва. Наприклад, для виготовлення 30 м3 матеріалу в добу необхідна площа 300 м2.
Обладнання для виготовлення піноблоків (ціна в Україні):
- бетонозмішувач (46 000 - 47 000 гривень);
- піногенератор (7 000 - 9 000 гривень);
- компресор (приблизно 12 000 гривень);
- 20 форм (2 000 - 3 000 гривень).
Це означає, що вся лінія по виробництву пінобетонних блоків буде коштувати від 68 000 до 70 000 гривень.
Якщо твердіння бетону виробляти в автоклаві, ціна обладнання значно збільшиться. Якщо купується готовий верстат (установка) для виробництва, важливо правильно вибрати постачальника цього обладнання. Він повинен допомогти з установкою і надавати гарантійне обслуговування.
Рентабельність (витрати і доходи) виробництва піноблоку
Крім обладнання, знадобиться певна кількість персоналу, а так само витрати на загальні витрати (оренду, електроенергію, воду).
Якщо виробляти 30 м3 пінобетонних блоків в день, знадобиться:
- 930-960 кг цементу;
- 630-660 кг піску;
- 300-330 л води для цементного розчину і 165-180 л води для піноутворювача;
- концентрат піноутворювача 45 л.
У грошовому вимірі це складе приблизно 20 000 гривень плюс 200 гривень на електроенергію.
У собівартість піноблоку входять так само витрати на заробітну плату і оренду. Це означає, що виготовлення 30 м3 буде коштувати приблизно 22 000 гривень.
Продати 30 м3 блоків з пінобетону можна за 30 000 гривень, тобто, за день заробити приблизно 8 000 гривень (за умови, що матеріал вдасться продати). Початкові витрати згідо бізнес плану виготовлення піноблоків окупляться за 4-5 місяців.